שירותים

הומאופתיה ואוטיזם

מזה 20 שנה אני מלווה ילדים בגילאים שונים על הרצץ האוטיסטי, החל ממקרים קלים, ילדים המשולבים בבתי ספר רגילים, ועד למקרים קשים יותר של ילדים שאינם יוצרים אפילו קשר עין. 

המאפיין הייחודי של הילדים האלה הוא שניתן לומר שהם חיים במעין בועה, שמגינה עליהם ויוצרת חיץ בינם לבין העולם. 

כאן נכנסת ההומאפתיה, היא סודקת את הבועה לאט ובטוח ומאפשרת לאדם לחזור לכאן ולעכשיו, לצאת מהבועה ולהיות מודע לעצמו.

משפט ששמעתי לא פעם ממי שעבר תהליך עם ההומאופתיה, הוא שאותו ילד היה מודע כל הזמן למה שקורה סביבו, אבל, לא יכל להביע את עצמו ולומר מה שחשב או הרגיש, הוא רצה לומר לבן יצא לו שחור.

בתהליך הומאופתי רואים שינויים עדינים ואיטיים, ממש לבנה אחר לבנה של משהו חדש שנבנה, התקשורת מתחדשת, יש יותר קשר עם הסביבה, יותר הבנה ומודעות למה שקורה איתו, יש יכולת הולכת ונבנית של התמודדות טובה יותר עם סיטואציות, יש שינוי התנהגותי. יש שינוי רגשי. 

העבודה עם ילדים על הרצף האוטיסטי היא מאתגרת ומרגשת בו זמנית, זה כמו לחצוב בסלע, אבל במבט לאחור רואים את החור שחצבנו, רואים את השיפור הגדול. הומאופתיה היא בטח אחד התחומים היחידים שיודעת לחולל שינוי כזה בילדים על הרצף האוטיסטי. 

"הבן שלי ואני מטופלים אצל איילת מזה זמן מה, ואני יכולה להעיד שהטיפול ההומאופתי של איילת ריפא אצלי לחלוטין דלקת כרונית בכתף, הפחית את התדירות והעוצמה של כאבי הראש הכרוניים שלי, ואילו אצל הבן שלי, המאובחן על הרצף האוטיסטי, חלים לאחרונה שינויים לטובה בתפקוד שגורמים לכל הסביבה שלנו להתפעל ולהתפלא. ובל נשכח את היחס האישי והמקצועי של איילת למטופליה - הזמינות בכל עת והמעקבים הצמודים והקפדניים, שגורמים לנו להרגיש שאנחנו בידיים ממש טובות. לסיכום - מאוד ממליצה! "

גאולה

רוצים לדעת אם ההומאופתיה יכולה
לעזור גם לכם?
השארו פרטים ואחזור אליכם.